FRR Home

Climb Leaderboard

Welcome to the Climb Portal segment Leaderboard
Select a segment to show the overall Leaderboard for the climb

Col des Aravis

Delete fixed but for now Contact Race Control if you need to remove an entry!
Del Pos Rider Gen Cat Date Effort Time Declared Activity Link
FAV 1 Mark Talbot [COALITION] M A+ 2024-01-17 371w @5.1wkg 12mins 8s Zwift
FAV 2 Oliver W. [ZWIFTKLUB] M A 2023-11-11 343w @5.0wkg 12mins 16s Zwift
FAV 3 Matt Ladd [COALITION] M A 2023-11-09 390w @4.7wkg 12mins 53s Zwift
FAV 4 Sebastian H. [ZWIFTKLUB] M B 2024-01-18 329w @4.8wkg 12mins 54s Zwift
FAV 5 Åsa Fast-Berglund [SZ] F A 2023-07-16 267w @4.3wkg 13mins 0s Zwift
FAV 6 Ashley Lake [FRR] M A 2023-07-06 362w @4.3wkg 13mins 40s Zwift
FAV 7 Jacket [FRR] M A 2023-12-14 305w @4.4wkg 13mins 53s Zwift
FAV 8 Mark Talbot [COALITION] M A 2023-10-06 326w @4.3wkg 13mins 56s Zwift
FAV 9 Matthew Ladd [COALITION] M A 2023-07-20 344w @4.0wkg 13mins 58s Zwift
FAV 10 Hugo Angelina [RONIN] M B 2023-07-16 286w @4.1wkg 14mins 11s Zwift
FAV 11 Adrian Richard [GXY] M B 2024-01-17 273w @4.0wkg 14mins 56s Zwift
FAV 12 Bjørn Håkon Joki [FRR] M B 2023-12-15 266w @3.9wkg 15mins 4s Zwift
FAV 13 Josh Rigby [AHDR] M B 2023-07-14 281w @3.3wkg 15mins 18s Zwift
FAV 14 Norax (BON) [FRR] M B 2023-10-04 264w @3.7wkg 15mins 27s Zwift
FAV 15 Mike Gavelis [SASK] M A 2024-01-17 278w @3.6wkg 15mins 50s Zwift
FAV 16 David Smith [ZSCOT] M B 2023-11-10 236w @3.7wkg 15mins 54s Zwift
FAV 17 Lucy Cash [VALHALLA] F B 2023-07-05 231w @3.3wkg 16mins 4s Zwift
FAV 18 Peter Sjostrom [ABR] M B 2023-12-13 217w @3.6wkg 16mins 5s Zwift
FAV 19 Frank Jordan [ALPENTVC] M B 2023-10-06 248w @3.6wkg 16mins 14s Zwift
FAV 20 Cathy Collins [DRAFTDINO] F C 2024-01-19 196w @3.7wkg 16mins 18s Zwift
FAV 21 Richard Vale [Race3R] M B 2023-07-10 252w @3.3wkg 16mins 26s Zwift
FAV 22 Mark Visser [PCH] M B 2023-12-14 294w @3.4wkg 16mins 27s Zwift
FAV 23 Chris Rees [EVOLUTION] M C 2023-12-14 315w @3.3wkg 16mins 30s Zwift
FAV 24 Elton Judd [TBR] M B 2023-07-17 287w @3.3wkg 16mins 33s Zwift
FAV 25 Gautier Debyser [OTR] M B 2023-07-15 218w @3.0wkg 16mins 41s Zwift
FAV 26 Mark Arnold [AHDR] M B 2023-07-09 271w @3.1wkg 16mins 46s Zwift
FAV 27 Daniel Pearson [DIRT] M B 2023-12-13 307w @3.3wkg 17mins 18s Zwift
FAV 28 Thomas Scholz [RCPN] M B 2023-07-26 243w @3.0wkg 17mins 19s Zwift
FAV 29 Paul Potter [EVOLUTION] M B 2023-10-04 252w @3.0wkg 17mins 54s Zwift
FAV 30 Jeff Horrocks [FRR] M C 2023-10-04 242w @3.1wkg 17mins 55s Zwift
FAV 31 Jeff Horrocks [FRR] M C 2023-07-07 210w @2.7wkg 19mins 5s Zwift
FAV 32 Joost Schepel [TeamNL] M C 2023-07-14 224w @2.6wkg 19mins 34s Zwift
FAV 33 Chris Hoiberg [TBR] M B 2023-07-08 194w @2.4wkg 19mins 52s Zwift
FAV 34 Paul Potter [EVOLUTION] M B 2024-01-19 220w @2.6wkg 20mins 23s Zwift
FAV 35 Rob A [FRR] M D 2023-07-31 153w @2.6wkg 20mins 59s Zwift
FAV 36 Ron Rebs [FRR] M C 2023-06-30 176w @2.4wkg 21mins 8s Zwift
FAV 37 Jan van Leuverden [BEAT] M C 2023-07-06 208w @2.2wkg 21mins 54s Zwift
FAV 38 Cathy Collins [DRAFTDINO] F C 2023-10-05 137w @2.6wkg 21mins 55s Zwift
FAV 39 Julia Hargreaves [SOCKS4W] F C 2023-07-02 122w @2.3wkg 22mins 59s Zwift
FAV 40 Paul Potter [EVOLUTION] M B 2023-07-05 183w @2.2wkg 23mins 45s Zwift
FAV 41 Norax [VALHALLA] M B 2024-01-18 192w @2.7wkg 24mins 46s Zwift
FAV 42 Norax [FRR] M B 2023-07-02 113w @1.6wkg 30mins 56s Zwift

CP Overall

Pos Rider GEN CAT FRHC Climbs Completed Total Time
1 Oliver W. [ZWIFTKLUB] M A CRP 17 06hrs 53mins 41.380s
2 Hugo Angelina [RONIN] M B GHT 17 07hrs 38mins 26.530s
3 Elton Judd [TBR] M B GHT 17 08hrs 13mins 51.270s
4 Norax [VALHALLA] M B BON 17 08hrs 24mins 59.730s
5 Paul Potter [EVOLUTION] M B HAB 17 10hrs 51mins 35.760s
6 Rob A [FRR] M C PEP 17 11hrs 09mins 27.100s
7 Julia Hargreaves [OTR] F C CAY 16 11hrs 48mins 18.800s
8 Ron Rebs [FRR] M C JLP 16 12hrs 02mins 33.330s
9 Gautier Debyser [OTR] M A DRA 15 06hrs 30mins 27.500s
10 Matt Ladd [COALITION] M A CAP 15 06hrs 42mins 40.390s
11 Sebastian H. [ZWIFTKLUB] M A GHT 14 05hrs 59mins 37.360s
12 Jan van Leuverden [BEAT] M C CAY 14 08hrs 32mins 07.890s
13 Cathy Collins [DRAFTDINO] F C BON 14 09hrs 11mins 21.870s
14 David Bauwens [WOWOW] M A+ DRA 13 04hrs 45mins 01.150s
15 Josh Rigby [CCREW] M B BON 13 06hrs 39mins 08.990s
16 Mark Talbot [COALITION] M A DRA 12 04hrs 31mins 28.420s
17 Lucy Cash [DIRT] F C CAY 12 06hrs 16mins 47.390s
18 Chris Hoiberg [TBR] M B BON 12 07hrs 43mins 09.090s
19 Daniel Pearson [DIRT] M B BON 12 08hrs 46mins 56.760s
20 Jacket [FRR] M A GHT 11 04hrs 16mins 55.940s
21 Mark Visser [PCH] M B BON 11 04hrs 58mins 56.100s
22 Richard Vale [Race3R] M B BON 11 06hrs 24mins 02.620s
23 Bjørn Håkon Joki [FRR] M B BON 11 06hrs 38mins 12.730s
24 Ashley Lake [COALITION] M A CRP 10 03hrs 53mins 59.100s
25 Åsa Fast-Berglund [SZ] F A GHT 10 04hrs 04mins 07.720s
26 Chris Rees [EVOLUTION] M B BON 10 04hrs 29mins 01.890s
27 Mieke Block [ZWIFTKLUB] F C CAY 10 05hrs 42mins 58.150s
28 Peter Sjostrom [ABR] M B BON 9 03hrs 34mins 37.796s
29 Mike Gavelis [SASK] M A DRA 9 03hrs 44mins 32.160s
30 Jose Monteiro [TugaZ] M B BON 8 03hrs 42mins 47.560s
31 David Smith [ZSCOT] M B BON 8 04hrs 13mins 59.800s
32 Greg Morrow [DIRT] M C JLP 8 06hrs 00mins 21.070s
33 mattBLiTZ [DRAFTDINO] M D PEP 7 04hrs 33mins 39.500s
34 Frank Jordan [ALPENTVC] M B HAB 6 03hrs 42mins 50.210s
35 Andy Wells [ABR] M B BON 6 04hrs 01mins 05.000s
36 Mark Arnold [AHDR] M B HAB 5 01hrs 59mins 43.040s
37 Josh Mahlandt [OTR] M B HAB 5 02hrs 27mins 00.370s
38 Valerie Pa [ABR] F B HAB 5 02hrs 40mins 29.300s
39 Joost Schepel [TeamNL] M C CAY 5 02hrs 43mins 21.620s
40 Jeff Horrocks [FRR] M C CAY 4 59mins 44.300s
41 Allan Georgiou-Park [DIRT] M C CAY 4 01hrs 05mins 38.880s
42 C L F [LVLESPORT] M C CAY 4 01hrs 27mins 19.620s
43 Brendan McGrath [CRYO-GEN] M B CAY 4 01hrs 32mins 05.500s
44 Robinson Cruiser [DIRT] F C BON 4 01hrs 32mins 40.040s
45 Fredi Sonderegger [EVOLUTION] M B BON 4 01hrs 40mins 52.270s
46 Diogo Leite [TugaZ] M A DRA 4 01hrs 46mins 43.730s
47 Joe Mewes [LVLESPORT] M B GHT 4 01hrs 47mins 49.570s
48 Antony Ashbee [FRR] M B CAY 4 01hrs 53mins 25.720s
49 Chris Barth [ZWIFTKLUB] M B HAB 4 01hrs 56mins 59.970s
50 Dipak Kumar [DIRT] M B BON 4 02hrs 12mins 55.000s
51 Haydn Jones [EVOLUTION] M B BON 4 02hrs 32mins 19.340s
52 Lee Cassidy [KABOOM] M B GHT 3 40mins 28.860s
53 (RIDER DQ BANNED) [DIRT] M A+ CAP 3 59mins 18.740s
54 Adrian Richard [GXY] M B BON 3 01hrs 00mins 49.620s
55 Thomas Scholz [ZWIFTKLUB] M B HAB 3 01hrs 00mins 56.330s
56 Philipp Diethelm [RELENTLESS] M A+ CAP 3 01hrs 02mins 27.890s
57 J. Carton ( DRA-CLS ) [TEAMCLS] M A DRA 3 01hrs 02mins 42.250s
58 thomas evans [ALPHAC] M A CAP 3 01hrs 03mins 36.300s
59 Chris Harnish [OTR] M A GHT 3 01hrs 05mins 55.180s
60 Alan Bates [VELOS] M B HAB 3 01hrs 07mins 48.070s
61 Paul-Philippe Nelles [RELENTLESS] M A CRP 3 01hrs 08mins 16.480s
62 Nick O'Connell (N O'C) [LVLESPORT] M A GHT 3 01hrs 10mins 29.990s
63 Colin Saunders [OTR] M A DRA 3 01hrs 10mins 51.090s
64 Dean Hardie [TFC] M A GHT 3 01hrs 11mins 17.510s
65 Andrew Jones [LVLESPORT] M B CRP 3 01hrs 11mins 32.340s
66 Dave Ronan [EVOLUTION] M A GHT 3 01hrs 12mins 14.050s
67 Peter Salt [CCC] M B GHT 3 01hrs 12mins 37.830s
68 Angela MacRae [EVOLUTION] F B HAB 3 01hrs 13mins 37.530s
69 D.RB (CRYOGEN) [CRYO-GEN] M A DRA 3 01hrs 13mins 47.250s
70 Sarah Alexander [SYNERGY] F B BON 3 01hrs 13mins 49.710s
71 Don Wilkey [OTR] M B GHT 3 01hrs 13mins 52.180s
72 Jon Meals [ALPHAC] M B HAB 3 01hrs 15mins 36.640s
73 M Nolte [OTR] F C BON 3 01hrs 16mins 43.920s
74 Jason Drummond [USMES] M B HAB 3 01hrs 17mins 24.220s
75 Ricardo Pereira [FCAN] M B HAB 3 01hrs 17mins 39.150s
76 Alexandre Lagrange [EVOLUTION] M B HAB 3 01hrs 18mins 25.100s
77 Karl Norris [ABR] M A+ DRA 3 01hrs 19mins 57.690s
78 Lee Martell [EVOLUTION] M B HAB 3 01hrs 20mins 20.370s
79 Steve Fish [OTR] M A DRA 3 01hrs 20mins 33.030s
80 Netta Vogt [DRAFTDINO] F B BON 3 01hrs 21mins 41.230s
81 Richard Gowen [EVOLUTION] M B GHT 3 01hrs 22mins 22.810s
82 Jeffrey Budden [EVOLUTION] M B CAY 3 01hrs 23mins 59.250s
83 Paul Snow [FCAN] M B BON 3 01hrs 25mins 18.590s
84 Thomas Pfeiffer [TFC] M C CAY 3 01hrs 25mins 39.660s
85 Mick fernie [ZSUNR] M C BON 3 01hrs 26mins 11.490s
86 Gry Bruun-Rasmussen [RAVE] F C BON 3 01hrs 26mins 12.010s
87 Daniel Kreuzhuber [ALPENTVC] M B GHT 3 01hrs 26mins 29.120s
88 Paul Biggs [LVLESPORT] M C CAY 3 01hrs 27mins 59.900s
89 Max Schemansky [OTR] M B BON 3 01hrs 29mins 16.160s
90 John Smalley [EVOLUTION] M C CAY 3 01hrs 31mins 30.040s
91 A. Jorge Fernandes [FCAN] M B HAB 3 01hrs 32mins 40.200s
92 Simon Vandore [EVOLUTION] M C JLP 3 01hrs 34mins 06.940s
93 Nuno Amaral [FCAN] M B HAB 3 01hrs 36mins 16.070s
94 William Corry [EVOLUTION] M C CAY 3 01hrs 37mins 34.710s
95 Glenn Houston [LWATT] M C PEP 3 01hrs 37mins 40.370s
96 Duncan Johnson [OTR] M A CRP 3 01hrs 37mins 59.760s
97 Jonathan Smith [DRAFTDINO] M B BON 3 01hrs 40mins 18.970s
98 Tamara Christina [USMES] F C JLP 3 01hrs 43mins 12.960s
99 David White [EVOLUTION] M C JLP 3 01hrs 43mins 18.180s
100 Nigel Perkins [USMES] M C JLP 3 01hrs 43mins 53.000s
101 Tracy Aldridge-Jones [EVOLUTION] F C CAY 3 01hrs 44mins 51.000s
102 Tim Loomis [USMES] M C JLP 3 01hrs 45mins 25.020s
103 Kris Poole [SISU] M A DRA 3 01hrs 46mins 24.940s
104 Damon McKay [TFC] M D JLP 3 01hrs 50mins 41.210s
105 KevinJ Brown [OTR] M D PEP 3 01hrs 57mins 56.340s
106 Hilary Readhead [EVOLUTION] F D BEL 3 02hrs 02mins 03.710s
107 Justin Reed [USMES] M B BON 3 02hrs 04mins 27.930s
108 Frank Schweinheim [RUHR] M B HAB 3 02hrs 36mins 31.200s
109 Maya Hidajat [ZSCOT] F C JLP 3 03hrs 18mins 42.540s
110 Josh Bee [LEQP] M B CRP 2 19mins 49.000s
111 Jens Lueckhof [ALPENTVC] M B BON 2 33mins 07.740s
112 (RIDER DQ BANNED) [FRR] M A+ CAP 2 36mins 21.400s
113 Daniel Mundell [BL13] M A+ CAP 2 36mins 26.000s
114 Aaron Girdlestone [RELENTLESS] M A+ CAP 2 36mins 59.100s
115 Garry Cooper [DRAFTDINO] M C CAY 2 37mins 22.200s
116 e Harris [ALPHAC] M A+ CAP 2 38mins 27.100s
117 Colin Rehm [DIRT] M B GHT 2 39mins 51.450s
118 Elyse Gallegos [LVLESPORT] F A+ GHT 2 40mins 04.000s
119 John McEwan [RHINO] M D BEL 2 40mins 30.660s
120 Stuart Bulloch [DIRT] M B GHT 2 40mins 56.640s
121 Nat Walter [TBR] M B CRP 2 44mins 17.760s
122 Luis Varela [FCAN] M B CRP 2 45mins 53.170s
123 James Hilton [LVLESPORT] M A GHT 2 46mins 17.100s
124 Laurent LeBel [5W4T] M B GHT 2 47mins 59.140s
125 Edmund Tan [FRR] M B BON 2 48mins 23.100s
126 Sabrina Horner [LVLESPORT] F B BON 2 48mins 23.640s
127 Daniel Manalo [OTR] M B GHT 2 48mins 26.730s
128 kristin white [LVLESPORT] F B BON 2 48mins 46.220s
129 Philip Sudworth [TFC] M B HAB 2 49mins 03.600s
130 Adam Vogt [OTR] M A GHT 2 49mins 04.400s
131 Louise Everitt [RAVE] F B HAB 2 49mins 07.340s
132 Simon East [OTR] M B BON 2 51mins 05.870s
133 Eric Lorenz [ALPHAC] M B BON 2 51mins 50.450s
134 Julia Brook [EVOLUTION] F C CAY 2 52mins 29.690s
135 Jay O’Neil [EVOLUTION] M B BON 2 52mins 37.910s
136 Loris Van de Kassteele [TEAMITALY] M B HAB 2 53mins 50.090s
137 Thomas Davison [RELENTLESS] M A+ DRA 2 54mins 56.560s
138 Josh Markham [NZBRO] M A HAB 2 57mins 48.090s
139 António Osório [TugaZ] M C PEP 2 58mins 03.510s
140 Darrel Handley [LVLESPORT] M B GHT 2 59mins 03.890s
141 Laurence Dunford [SOCKS4W] M C CAY 2 59mins 58.530s
142 Petr Slíva [NTS] M C BEL 2 01hrs 00mins 11.750s
143 Jeffrey Janssen [OTR] M B 2 01hrs 00mins 16.990s
144 Hayley Vale [Race3R] F D PEP 2 01hrs 00mins 30.330s
145 Henrik Tullborg [SZ] M B HAB 2 01hrs 02mins 17.570s
146 Marc Wennrich [EVOLUTION] M B GHT 2 01hrs 04mins 48.970s
147 Ollie Loach [EVOLUTION] M B BON 2 01hrs 06mins 58.200s
148 Ian Greaves [OTR] M B BON 2 01hrs 07mins 28.220s
149 Greg Welton [OTR] M B BON 2 01hrs 08mins 22.660s
150 German Pizarro [OTR] M C CAY 2 01hrs 12mins 25.110s
151 Michel Dore [LWATT] M C JLP 2 01hrs 15mins 20.870s
152 Chris Jasinski [EVOLUTION] M C JLP 2 01hrs 21mins 52.500s
153 Jack Cat [OTR] F D PEP 2 01hrs 26mins 04.510s
154 Jeffrey Mervosh [HERD] M C BON 2 01hrs 26mins 56.060s
155 Paul Watana [EVOLUTION] M D BEL 2 01hrs 28mins 56.420s
156 Islay[HISP-JLP] [HISP] M C JLP 2 01hrs 30mins 18.000s
157 Michael Greiner [OMG] M A CAP 1 06mins 33.750s
158 Stephan [ATEAM] M A CRP 1 08mins 46.100s
159 Paul Reed [FRR] M C BON 1 13mins 19.810s
160 Brian Ditty [ALPHAC] M A+ CAP 1 13mins 38.100s
161 Jesse Dekker [BAKPDL] M A CRP 1 15mins 10.000s
162 Eric Barnhorst [DIRT] M A CRP 1 15mins 42.620s
163 Wim Van Cutsem [WOWOW] M A DRA 1 15mins 53.940s
164 Phillip Hardaway [No8] M A CRP 1 15mins 58.330s
165 Luís Castro [TugaZ] M B GHT 1 16mins 01.430s
166 Nini [FRR] F A GHT 1 16mins 15.300s
167 Byron hardin [LVLESPORT] M B HAB 1 16mins 18.100s
168 Herbert [FRR] M B BON 1 16mins 44.100s
169 Jeff Tsang [OTR] M B BON 1 16mins 47.290s
170 Pedro Nunes [TugaZ] M B GHT 1 17mins 13.500s
171 Paul Robertson [DIRT] M B GHT 1 17mins 17.000s
172 Domfoil17 [BIKES-FR] M B GHT 1 17mins 24.000s
173 AzorCabral [FCAN] M B GHT 1 17mins 31.100s
174 Pike Reardon [OTR] M B HAB 1 17mins 37.980s
175 JJ [ABR] M B HAB 1 17mins 44.800s
176 Mark Baker [TFC] M B GHT 1 17mins 45.800s
177 Nelson Cordeiro [FCAN] M B HAB 1 17mins 57.100s
178 Paul Peppard [CRYO-GEN] M B HAB 1 18mins 13.650s
179 Anders Gunnarsson [COALITION] M A GHT 1 18mins 15.000s
180 Matt Rayment [OTR] M C BON 1 18mins 45.630s
181 Pavel Morozov [EVOLUTION] M B GHT 1 18mins 50.420s
182 José Ángel Maicas [HISP] M B HAB 1 19mins 16.100s
183 Dan Evanko [OTR] M C JLP 1 19mins 55.690s
184 Rudi Peters [OTR] M C CAY 1 20mins 32.000s
185 David Hill [TFC] M D BEL 1 20mins 32.100s
186 Joao Severino [TugaZ] M C CAY 1 20mins 39.300s
187 Mário Andrade [TugaZ] M C JLP 1 20mins 42.890s
188 Scott Higgins [FRR] M C CAY 1 20mins 43.790s
189 Anna Cico [TBW] F C JLP 1 20mins 59.360s
190 Ed Howard [SISU] M C CAY 1 21mins 05.280s
191 Luis Coelho [TugaZ] M B BON 1 21mins 32.100s
192 Waldemar Szewczuk [ABR] M C JLP 1 21mins 34.970s
193 Elisabete Ribeiro [TugaZ] F C CAY 1 22mins 46.000s
194 Raf Crommentuyn [TeamNL] M C 1 23mins 46.900s
195 Chris Wilson [RELENTLESS] M A DRA 1 25mins 18.600s
196 LinoGraca [RHINO] M A CRP 1 26mins 08.000s
197 Adam Leech [LVLESPORT] M B HAB 1 26mins 26.100s
198 Stijn Bollen [SISU] M B BON 1 29mins 48.900s
199 Ron Falk [ZRG-R] F 1 30mins 30.100s
200 Oliver Birg [EVOLUTION] M A DRA 1 30mins 30.100s
201 Angela Stevenson [EVOLUTION] F D BEL 1 30mins 38.530s
202 Tim Bade [OTR] M A DRA 1 31mins 08.100s
203 S Summertime [OTR] F B BON 1 31mins 21.320s
204 Taylor Gonsoulin [OTR] M A CRP 1 31mins 51.100s
205 Andrew Robinson [TFC] M D BEL 1 32mins 14.100s
206 Neil Atherton [COALITION] M B BON 1 32mins 25.100s
207 YAKOV DADUSH [SISU] M A GHT 1 32mins 29.000s
208 Martin Coffey [FRR] M C CAY 1 33mins 00.700s
209 Richard Beeston [TFC] M B BON 1 33mins 08.780s
210 Mark espley [LVLESPORT] M A CRP 1 33mins 14.970s
211 Nathaniel Katz [SISU] M B CAY 1 36mins 15.100s
212 Jay Keteleers [WLECOL] M B BON 1 38mins 05.100s
213 Casie Rosie [GXY] F C JLP 1 55mins 47.000s
214 Ema Falez [TBW] F B BON 1 01hrs 11mins 47.320s
215 Jack Son [DRAFTDINO] M C PEP 1 01hrs 21mins 50.000s

Contact us

Privacy Policy

Terms and Conditions

Copyright © 2022 - Flamme Rouge Racing (FRR)